Geodeta Poznań wyjaśnia – jaką rolę pełnią usługi geodezyjne przy budowie domu?

Geodeta Poznań wyjaśnia – jaką rolę pełnią usługi geodezyjne przy budowie domu?

Budowa pierwszego domu to niezwykłe wydarzenie. Zapewne z ekscytacją planujesz wykończenie kolejnych pomieszczeń. Lecz chwilowo poważne plany dotyczące wykończenia musisz przenieść na kartkę bądź zostawić w pamięci. W pierwszej kolejności niezbędne będzie zadbanie o dokumentację. W tym poradniku dowiesz się, jak ogarnąć formalności, żeby nie odebrać sobie radości z realizacji marzenia. Zapraszamy!

Dlaczego przy zakupie działki warto skorzystać z usług geodety?

Żeby nie wbić się na minę. Dotyczy to głównie granic działki. Kiedy będziesz chciał przystąpić do prac budowlanych, może okazać się, że granice wyglądają nieco inaczej, niż przedstawiał to sprzedający. Warto się przed tym uchronić. Zapewni Ci to jedynie skorzystanie z usług geodezyjnych.

Jak zdobyć pozwolenie na budowę? Niezbędne usługi geodezyjne

Pierwszy etap i już sterta papierów do zebrania. Wśród szeregu załączników potrzebnych do uzyskania pozwolenia na budowę, niezbędna jest również mapa do celów projektowych. Geodeta uprawniony tworzy taką mapę na podstawie mapy zasadniczej, którą można nabyć w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartografii. Uprawniony geodeta weryfikuje aktualność informacji zawartych na mapie pozyskanej z urzędu i w razie potrzeby nanosi poprawki. Tak przygotowana mapa do celów projektowych jest niezbędna przy uzyskiwaniu pozwolenia na budowę oraz dla architekta, projektującego Twój dom.

Usługi geodezyjne przy finalizowaniu budowy – Kropka nad i

Specjalista w dziedzinie geodezji jest niezbędny również po zakończeniu budowy. W momencie, kiedy już postawiłeś wszystkie budynki, pozostała do wykonania inwentaryzacja powykonawcza budynku. Twoje nowe budynki należy nanieść na mapę zasadniczą oraz wprowadzić do państwowych systemów informatycznych. To właśnie jest finalnym efektem inwentaryzacji powykonawczej.

Geodeta Poznań – dlaczego Falcon-Geodezja będzie świetnym wyborem?

Stawiasz dom bądź planujesz inwestycję budowlaną i poszukujesz geodety? Postaw na sprawdzoną firmę z wieloletnim doświadczeniem. Falcon-Geodezja działa na rynku już od ponad 25 lat. Siedziba firmy mieści się na terenie Poznania, ale w praktyce oferujemy swoje usługi na terenie całego kraju. W nasz zakres usług wchodzi:

  • geodezyjna obsługa inwestycji,
  • inwentaryzacja powykonawcza,
  • mapy do celów projektowych,
  • wytaczanie obiektu budowlanego,
  • podziały nieruchomości.

Gwarantujemy profesjonalne podejście, poparte 25-letnim doświadczeniem. Przejdź na stronę usługi geodezyjne w Poznaniu i dowiedz się więcej!