Uchwyty meblowe-na które się zdecydować?

Uchwyty meblowe-na które się zdecydować?

Uchwyty do mebli, dziś to nieodłączny element wykończenia każdego mieszkania.Tradycyjne klamki ustępują miejsca nowoczesnym detalom, które umożliwiają nam komfortowe otwieranie i zamykanie szafek. Nieustannie staramy się podążać za trendami, a jakie dziś królują na polskim rynku?

 

Uchwyty do szafek frezowane

Dzisiaj cieszą się coraz większą popularnością, a ich główną cechą, jest fakt, że są one zupełnie niewidoczne. Uchwyty do mebli (sprawdź: https://angra-art.pl/sklep/uchwyt-meblowy-listowy-lips-6782-400/) zakładane są w głębi lub na krawędziach frontów, tworząc nierozłączność z szafką. Niezauważalny widok uchwytów świetnie komponuje się w nowoczesnych kompozycjach meblowych, co jest bardzo funkcjonalne.

Uchwyty do frontów wpuszczane

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych frontów meblowych są uchwyty wpuszczane listwowe. Wybór co do rodzaju, modelu i długości jest zróżnicowany, wszystko zależy od upodobań klienta.Dużą zaletą tego typu uchwytów jest płaska powierzchnia frontu, pozostawiana bez wystających elementów. Takie rozwiązanie będzie dobrym wyborem, przy drzwiach przesuwanych, a także w miejscach w których nie mamy możliwości zamontować nic na froncie.

Uchwyty meblowe krawędziowe

W tego typu modelach znajdziemy uchwyty mocowane do krawędzi frontu. Może to być od góry lub od boku, najczęściej instalujemy je od tyłu, nakładając na drzwi szafek. Modele tego rodzaju uchwytów najlepiej sprawdzą się we wnętrzach o minimalistycznym stylu, prostota uwydatni linię frontów, a dodatkowo nie będą rzucać się w oczy.