Poznaj wady i zalety pustaków porotherm

Poznaj wady i zalety pustaków porotherm

Branża budowlana jest jednym z tych sektorów, który dynamicznie się rozwija na przestrzeni lat. Tym samym pojawia się szereg nowych koncepcji budowlanych jak też zupełnie nowych materiałów. Wśród nich bardzo ciekawym rozwiązaniem są pustaki ceramiczne. W tym tekście przyjrzymy się uważniej tym o nazwie Porotherm. Cechą wyróżniająca niniejszy produkt jest pusta przestrzeń. W ten sposób mają one niewielki współczynnik przenikania ciepła, co pozwala podnieść w ten sposób ich zdolności termoizolacyjne. Zapraszamy więc do dalszej lektury niniejszego tekstu, a z pewnością dowiecie się Państwo czegoś interesującego na temat tych pustaków.

Jak wytwarza się pustaki ceramiczne?

Chociaż pustaki Porotherm nie wytwarza się jedynie z gliny, ponieważ mamy tutaj do czynienia również z dodatkiem trocin, mączki drzewnej i trocin. Po uformowaniu ich w pożądany kształt są one poddawane wypalaniu w temperaturze dochodzącej do 900 stopni Celsjusza. Ma miejsce wypalenie się składników roślinnych komponentów, co pozostawia po nich puste przestrzenie.
Znajduje się tam powietrze, co zapewnia działanie termoizolacyjne.

Porotherm wady i zalety

Niniejsze rozwiązanie podobnie, jak i inne systemy ma soje plusy i minusy. Warto im się zatem przyjrzeć, aby samodzielnie wyrobić sobie opinie o tych pustakach.

Plusy korzystania z pustaków Porotherm

  • za ich sprawą da się konstruować kompletne budynki, gdyż ich konstrukcja tworzy spójny system,
  • ponadprzeciętne właściwości termoizolacyjne pozwalają zrezygnować z dodatkowego ocieplenia nieruchomości,
  • szybki montaż skraca znacząco czas budowy, a mniej spoin ogranicza ryzyko tworzenia się mostków cieplnych.
  • elementy te są lekkie i tym samym łatwo się je przewozi i składuje.

Minusy stosowania tego modelu pustaków

  • wciąż duża cena pustaków i komponentów dodatkowych np. zaprawy tynkarskiej.
  • niewielka odporność ogniowa.

Podsumowanie

Korzystając z ceramicznych pustaków, jesteśmy w stanie efektywnie uchronić swoja nieruchomość od mrozów czy nadmiernego przegrzewania. Komponenty, z jakich wykonane są, te pustaki nie korodują i mają naturalne pochodzenie. To wszystko sprawia, zew interesuje się nimi coraz więcej inwestorów.