Sufit podwieszany ile kosztuje? Wszystko o kosztach za montaż sufitu podwieszanego. Sufit podwieszany cennik

Sufit podwieszany ile kosztuje? Wszystko o kosztach za montaż sufitu podwieszanego. Sufit podwieszany cennik

Sufit podwieszany cennik

Decydując się na montaż sufitów podwieszanych w swoim domu, należy przemyśleć wszystkie za i przeciw, gdyż konstrukcja ta jest obciążeniem dla stropu. Przed przystąpieniem do prac trzeba najpierw sprawdzić jego wytrzymałość.
Po pozytywnym rozpatrzeniu swoich decyzji najczęściej zadawanym pytaniem jest: sufit podwieszany ile kosztuje?[/i] Na to pytanie nie ma tak naprawdę jednoznacznej odpowiedzi, gdyż ceny w każdej firmie, mieście i województwie różnią się od siebie, dlatego przez nas podane zostaną uśrednione kwoty.

Sufit podwieszany ile kosztuje?

W zależności od dekoracyjności i liczby warstw sufitu jego cena może się różnić. Za instalację sufitu jednowarstwowego zapłacić musimy od 60 do 70zł/m2, natomiast w przypadku sufitu wielowarstwowego 70-90zł/m2. Najdroższe jest wykonanie sufitów dekoracyjnych. Ich cena może wynosić nawet ok. 120zł/m2.
Z kolei najtańsze są instalacje sufitów kasetonowych. Tutaj koszt wyniesie od 40 do 60zł/m2.
Sufit podwieszany cennik za dodatkowe elementy:
Do dodatkowych usług, które można wykonać podczas montażu sufitów jest docieplenie pomieszczenia za pomocą waty szklanej. Jest to kosz ok. 20 zł/m2. Coraz popularniejsze staje się montowanie oświetlenia w sufitach podwieszanych. Decydując się na taki zabieg musimy liczyć się z kosztami rzędu 10-25zł/mb za wstawienie oświetlenia LED.