ABC o sufitach podwieszanych. Sufit podwieszany na drewnianym stelażu. Sufit podwieszany instrukcja montażu

ABC o sufitach podwieszanych. Sufit podwieszany na drewnianym stelażu. Sufit podwieszany instrukcja montażu

Obecność w pomieszczeniach sufitu podwieszanego w ciągu ostatnich kilkunastu lat zyskała niezwykłą popularność. Jego zastosowanie we wnętrzach umożliwia obniżenie pomieszczenia, ukrycie niedoskonałości stropu oraz uzyskanie miejsca, do którego śmiało można schować instalacje elektryczne i oświetleniowe.

Sufit podwieszany na drewnianym stelażu

jest jedną z podstawowych metod tworzenia mocowań sufitu, gdyż jest to jedna z tańszych opcji wykonania. Jak sama nazwa wskazuje podstawowym materiałem konstrukcji jest drewno. Dla osób zainteresowanych zastosowaniem tego rozwiązania w swoim mieszkaniu, przedstawiamy krótki, acz merytoryczny materiał zawierający “przepis” na Sufit podwieszany instrukcja w kilku krokach. Mamy nadzieję, że okaże się ona niezwykle pomocna i zainspiruje Was do zmian w swoich mieszkaniach.

Sufit podwieszany instrukcja montażu:

1)Pierwszym krokiem jest nakreślenie linii przebiegu sufitu, do której przytwierdzone zostaną profile przyścienne. Uważa się, że odległość między stropem a podwieszeniem sufitowym powinna wynosić minimum 45mm.
2)Profile przyścienne montujemy do wyznaczonych linii za pomocą taśmy akustycznej, która zneutralizuje przenoszenie się dźwięków do innych pomieszczeń.
3)Przy pomocy kołków sufitowych do stropu mocujemy wieszaki kotwowe. Ich odstępy szacuje się biorąc pod uwagę rozstaw i ciężar zabudowy. Przyjmijmy, że całkowita zabudowa domniemanej instalacji (czyli sufit podwieszany na drewnianym stelażu wraz z wszystkimi jego elementami) wynosi 15kg/m2. Wówczas wieszaki rozlokowane będą co 1m.
4)Następnie zajmujemy się zamontowaniem profilu głównego, który w powołaniu na powyższe umiejscowienie wieszaków znajdować powinien się co 90cm.
5)Do profilu głównego, co 40cm mocujemy profil nośny.
6)Gdy oba profile (główny i nośny) się skrzyżują, miejsca te łączymy ze sobą łącznikiem krzyżowym.
7)KROK DODATKOWY. Między stropem, a podwieszeniem sufitu możemy ułożyć wełnę mineralną, co spowoduje dodatkowe docieplenie i wyciszenie pomieszczenia.
8)Do instalacji przykręcamy płyty gipsowo-kartonowe. Należy wykonać to w układzie prostopadłym do profili za pomocą wkrętów umieszczanych maksymalnie co 17cm.
9)Ostatnim etapem montażu sufitu podwieszanego jest zaszpachlowanie spoin występujących pomiędzy płytami. Po ich wyschnięciu nie pozostaje nic innego, jak pomalowanie sufitu.