Kiedy jesteśmy na wodzie czy to jako żeglarze wędkarze czy pływamy jako turyści na wodnych taksówkach często nasz komfort, bezpieczeństwo a czasem życie zależy od niezawodności naszego napędu. Żeglowanie czy wędkowanie to wspaniały sport. Co jednak zrobić, gdy jesteśmy gdzie daleko od brzegu a tu nagle brak wiatru, załamanie pogody czy np. zgubimy wiosła? Albo zaczynamy swoją przygodę z żaglami i jeszcze nie mamy zbyt dużej wprawy w manewrowaniu w porcie. Dobrze mieć wtedy ze sobą niezawodny, prosty w obsłudze i odpowiedni silnik zaburtowy.
Jaki silnik?
Wybór dobrego i właściwego silnika do naszej jednostki i naszych potrzeb jest kluczowym elementem udanej turystyki wodnej. Powinien on być niezawodny w każdej sytuacji. Odpowiedni silnik może nam w sytuacjach niebezpiecznych uratować życie.
Silnik zaburtowy Honda do łodzi posiada wiele zalet. Przede wszystkim fir6ma honda ma długa tradycję w produkcji silników zaburtowych. W latach sześćdziesiątych jako pierwsza wypuściła na rynek zaburtowy silnik czterosuwowy. Od tamtej pory rozwija technologię i dostosowuje swoje produkty do potrzeb klientów, bezpieczeństwa i wymagań ekologicznych. Nie bez znaczenia pozostaje również ekonomia. Silniki te są oszczędne i niezawodne. Co więcej firma Honda nie tylko wprowadziła na wody silnik czterosuwowym, ale od początu wyznacza w tej kategorii światowe trendy.
W ofercie znajdują się silniki spalinowe zaburtowe oferują nam szeroki wachlarz zastosowań. Od najmniejszych przeznaczonych dla wędkarzy i niewielkich jachtów o0 mocy około 2,3 koni mechanicznych, po największy i najnowocześniejszy silniki V6 o pojemności 3,6 litra i mocy po 250 koni mechanicznych.
Podstawowymi założeniami przy konstruowaniu jednostek napędowych do wszelkiego rodzaju łodzi jest trwałość i oszczędność co przekłada się na długa i bezproblemową eksploatację. Co dla końcowego odbiorcy jest ważnym argumentem. Honda nie skupia się jednak tylko na stronie technicznej swoich produktów. Nowoczesne silniki Hondy charakteryzują się ciekawym designer, co ważne jest alby nie zakłócać i nie psuć pięknej linii naszych jachtów.
Najnowsze komentarze