Sufit podwieszany na poddaszu. Sufity podwieszane i ich konstrukcje

Sufit podwieszany na poddaszu. Sufity podwieszane i ich konstrukcje

Sufity podwieszane konstrukcje

Istnieją trzy główne typy konstrukcji, które stosowane są podczas montażu sufitów podwieszanych.

Sufity podwieszane z konstrukcją widoczną i krawędzią A – płyty sufitowe są bardzo różnorodne. Mamy do wyboru kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt produktów w różnych rozmiarach i kolorach. Jest to rodzaj krawędzi prostej, uniwersalnej i ekonomicznej. Montaż i demontaż paneli jest niezwykłe prosty i szybki. Zastosowanie tego rodzaju konstrukcji jest zalecane w przypadku wnętrz, gdzie względy estetyczne nie na pierwszym miejscu.

Sufity podwieszane z krawędzią E – panele sufitowe są odpowiednio profilowane. Układa się je w większej odległości od siebie, co powoduje, że uzyskujemy w ten sposób efekt cienia. Krawędź w tych konstrukcjach jest ostra, pionowa lub skośna. Montaż i demontaż jest szybki i prosty.

Sufity podwieszane z krawędzią X – płyty sufitowe montowane są na styk, co sprawia, że krawędzie są słabo widoczne. Podczas montażu nie trzeba zapewniać dodatkowej przestrzeni między stropem, a całą konstrukcją. Przez to jest to najlepszy sposób na sufit podwieszany na poddaszu, ponieważ nie tracimy wówczas dużo z wysokości pomieszczenia.

Sufit podwieszany na poddaszu

Decydując się na zastosowanie sufitu podwieszanego na poddaszu, należy wybrać taką konstrukcję stropu, aby odejmowała ona od wysokości jak najmniej centymetrów, gdyż w takim rodzaju pomieszczeń każdy z nich jest na wagę złota. Sufity podwieszane konstrukcje które najlepiej będzie zastosować na poddaszu to z pewnością sufit jednowarstwowy, w którym zastosujemy krawędź X.