Kupuj odpowiedzialnie – kwestie remontu

Kupuj odpowiedzialnie – kwestie remontu

Chęć zaoszczędzenia dużej ilości pieniędzy przy remoncie mieszkania może się łatwo obrócić w poniesienie tak naprawdę jeszcze większych kosztów. Aby się przed tym ustrzec polecam Ci na chłodno przeanalizować wszystkie koszty, jakie wystąpią w trakcie remontu. Jest to wymagające i czasochłonne zadanie, jednak jestem zdania, że inaczej nie da się tego zrobić. Jeśli chcesz oszczędzić i nie płacić później za coś podwójnie, to musisz po prostu przeznaczyć czas na wykonanie porządnej analizy jeszcze przed zakupami w markecie budowlanym i przed wybraniem odpowiedniego fachowca.

Poznaj wady produktów, jakie chcesz kupić

Super rozwiązaniem mogą się wydawać płytki samoprzylepne, jednak nim się na nie zdecydujesz polecam Ci napisać na kartce „samoprzylepne płytki wady” i punkt za punktem rozpisać wszystkie wady tego produktu. Mogą to być przykładowo takie cechy jak:
– cena za paczkę
– czy jest gwarancja
– przy zakupie jakiej ilości paczek jest na nie promocja
– opinie innych kupujących, czyli ile gwiazdek produkt ma w sklepie internetowym
– opinie pracowników danego marketu budowlanego
– opinie fachowców, którzy będą wykonywać remont dla Ciebie
– trwałość produktu
– dostępne kolory i wzory
– czy produkt jest dostępny od ręki, czy trzeba czekać na jego dostawę z magazynu
– waga (co wpływa tak naprawdę na koszty transportu).

Dopiero mając tak przygotowaną listę będziesz w stanie racjonalnie ocenić, czy ten produkt jest tak naprawdę odpowiedni dla remontu, jaki chcesz przeprowadzić. Innymi słowy musisz ocenić w sposób racjonalny, czy właśnie ten produkt będzie Ci służył nie tylko teraz, ale też na długie lata.

Decyzje zakupowe

Taką samą analizę możesz przeprowadzić z każdym większym produktem jaki chcesz kupić. Nie muszą to być zawsze kwestie remontowe, może to być przykładowo zakup telewizora. Chcę po prostu powiedzieć, że czasami jesteśmy zafascynowani jakimś produktem na tyle, że nie dostrzegamy jego wad.

Podsumowując życzę Ci spokoju i rozwagi przed podjęciem większej decyzji zakupowych. Z doświadczenia wiem, że tylko takie podejście pozwoli Ci na większe oszczędności.