Jak zrobić sufit podwieszany z ledami? Nowocześnie i efektownie – zastosowanie oświetlenia LED –

Jak zrobić sufit podwieszany z ledami? Nowocześnie i efektownie – zastosowanie oświetlenia LED –

W celu nadania nowoczesnego stylu w naszym pomieszczeniu, często decydujemy się na

sufit podwieszany z oświetleniem led

. Zastosowanie gry świetlnej jest obecnie jednym z czołowych trendów, dlatego warto wykorzystać możliwość posiadania rozbudowanej sieci oświetlenia led. Dzięki szerokiej i zmiennej gamie iluminacji możemy w – zależności od nastroju lub okoliczności – ustawić odpowiedni kolor światła, co jest niewątpliwie dużym plusem takowego stropu.

Jak zrobić sufit podwieszany z ledami?

Początkowy etap tworzenia konstrukcji pod sufit podwieszany z oświetleniem led nie różni się od tworzenia prostego w formie podwieszanego stropu. Schody zaczynają się dopiero od momentu, w którym nasze prace schodzą na drugie i kolejne poziomy. Pierwsze piętro karton-gipsu jest podstawową do tworzenia kolejnych części konstrukcji, gdyż to właśnie do niego mocowane są następne poziomy sufitu podwieszanego. Za pomocą profilówek poziomych i pionowych (w stosunku do tych poziomych) tworzymy szkielet naszej kolejnej części. Tradycyjnie, gdy posiadamy już podstawę możemy przystąpić do montowania płyt gipsowych. Wykonujemy także otwory w płytach i umieszczamy w nich kable od instalacji ledowych. Następnie wypełniamy je ledami, a w końcowej fazie maskujemy wszystkie niepotrzebne elementy oświetlenia.
W ten oto sposób, w dużym skrócie, wyjaśnione zostało jak zrobić sufit podwieszany z ledami. Podczas przeprowadzania prac należy pamiętać, aby wszystko wykonywać z niezwykłą starannością, gdyż każdy popełniony przez nas błąd będzie widoczny w efekcie finalnym.